|
2017-2018
Sorsz. |
Időpont |
Tevékenység |
Kiket érint? |
Felelős |
Helyszín |
1 |
Szept. 11-12-13 |
Közösségépítő kirándulás |
Az iskola munkaközös- sége |
Szőcs Ildikó Bartha Melinda |
Szováta |
2 |
Szept. 14. |
Tanévnyitó |
0-12. |
Turzai Melánia Kónya Tibor |
Vártemplom |
3 |
Szept. 17-18-19-20 |
Soltvadkert-i vendégszereplés, utazás |
5-8. oszt. pedagógusok |
Turzai Melánia Kónya Tibor |
Soltvadkert |
4 |
Szept. 25 |
Kirándulás a Fehér megyei szórványba
|
líceum |
Fodor Brigitta+Rákoczi szövetség |
|
5 |
Szept. 30 |
A népmese napja
|
óvoda-VI.o |
Ferencz E.,Molnár Gál S.,Nagy M.,Tomai Gy.,Simon E.,Gáspár K.,Ercsey Etelka |
Könyvtár |
6 |
Október 3 |
Természetvédelmi vetélkedő „Xantus Janos” (Pădurea Făget, Cluj) |
7 A |
Dvorácsek Ágoston |
Kolozsvár |
7 |
Október 5 |
Állatok Világnapja |
Óvoda-elők.-I.-II. |
Szakács Mária, Szakács Ildikó, Daróczi Réka, Mester Ágnes |
|
8 |
Október 5 |
Ziua internationala a educatiei |
Az iskola nevelő testülete |
Szőcs Ildikó Bartha Melinda Gábor Ella |
|
9 |
Október 6 |
Versmondó gólyák bemutatkozása Történelmi megemlékezés |
9. oszt.
|
Turzai Melánia Fodor Brigitta Krizbai Jenő
|
Könyvtár |
10 |
Október 9 |
A holokauszt napja |
10.oszt. |
Kónya Mária Krizbai Jenő
|
Könyvtár
|
11 |
Október 10 |
,,Dalos pacsirta’’ ének és néptáncvetélkedő
|
cserkészek |
Kónya Tibor |
Marosszentgyörgy
|
12 |
Október |
Francia Napok
|
IX - XII |
Szabó Hajnal
|
|
13
|
Október |
,,Vakációs élményeim” képeslapkészítés
|
V-VIII |
Deák Rodica Ercsey Etelka |
Könyvtár |
14 |
Október 8 - 12 |
Baár-Madas testvériskola látogatása |
IX-XI |
Lőrincz Ildikó Turzai Ildikó Lőrincz Helga |
Nagyenyed |
15 |
Október 9 |
Gólyabál |
IX és XII. |
Turzai Ildikó Gábor Ella Krizbai Jenő |
Kultúrház |
16 |
Október |
A matematika és a művészetek
|
V.A,V.B VI.A |
Szabó Erzsébet |
Osztályterem |
17 |
Október 14 |
Mese- és balladamondó, balladaéneklő verseny - megyei szakasz
|
V-XII |
Fodor Katalin Fodor Brigitta Gáspár Katalin |
Könyvtár |
18 |
Október 17
|
Cserkészportya |
cserkészek |
Rajvezetők |
|
19 |
Október 16-20 |
Diákolimpia |
Líceum |
Kerekes Ferenc Tályai Stefánia |
Kolozsvár |
20 |
Október |
,,Vakációs élményeim” rajzprojekt-képeslap |
V-VIII |
Ercsey Etelka Deák Rodica |
Könyvtár |
|
|
Gloria Victis 1956-os emlékünnepség |
X. |
Józsa Gabriella A Rákóczi Szövetség |
Budapest |
21 |
Október |
||||
22 |
Okt.22 |
Elemi+Óvoda közös tev. |
I.o+óvoda |
Daróczi Réka |
|
23 |
Október 24 |
Mese-és balladamondó verseny |
5-8. oszt. 9-12.oszt. |
Gáspár Katalin Fodor Katalin Fodor Brigitta |
Könyvtár |
24 |
Október 25-27 |
Gyomaendrődi vendégfellépés |
5-8
|
Kónya Tibor Szőcs Ildikó |
|
25 |
Október 31 |
A Természet Világa (folyóirat) által meghirdetett diáktudományos munkák versenye |
Tavalyi végzősök
|
Dvoracsek Agoston
|
Budapest |
26 |
Október 30
|
Halloween |
V - VIII |
Fodor Elemér Gábor Ella Kerekes Erika Deák Rodica |
Inter Art |
27 |
Október 30
|
Reformációi megemlékezés
Rajzkiállítás |
IX-XII |
Lőrincz Ildikó Lázár Emőke Deák Rodica
|
Osztálytermek, díszterem |
28 |
November 3 |
Magyar Tudományok Napja, előadás |
Cl. IX A, X A, XI A
|
Enyed |
Szőcs Ildikó |
|
|
||||
29
|
November 7 |
Kollégiumi sportfotó kiállítás |
IX-XII képzős osztályok
|
Testnevelés katedra + IX. A |
Tornacsarnok |
30 |
November 6-8 |
Pentaktív |
IV-XII |
Kónya T., Kónya Gy.., Zudor Mezei L., Zudor Mezei Á., Molnár-Gál S., Lázár D. |
konviktus, cserkészterem, osztálytermek, tornaterem |
31 |
November 9 |
“ Bölcs Diákok Országos Vetélkedőjének” kezdete
|
11. osztályos diákok |
Krizbai Jenő |
A kollégium informatika terme
|
32 |
November 12 |
Könyvtári vetélkedő |
5-8. oszt. |
Gáspár Katalin Ercsey Etelka
|
Könyvtár |
33 |
November 13-15 |
Magyar pedagógusok konferenciája Szórvány-nap Bethlen nap
|
Képzősök |
Lőrincz Helga Turzai Melánia |
|
34 |
November |
Színházlátogatás
|
Előkészítő – IV. |
Tanítók |
Kolozsvár |
|
|
|
|
|
|
35
|
November |
Cabri 3D
|
V-VIII |
László László |
informatika labor |
36 |
November 20-22 |
Középiskolások Hosszú Hétvégéje
|
XII |
Osztályfőnökök Bartha Melinda |
Kolozsvár |
37
|
November 22 |
Cangurul lingvistic |
IX-XII |
Popa Ana-Maria Mariș Anca Tiutiu Grațiela Ercsey Etelka
|
Biblioteca liceului |
38 |
November |
Colour my dreams |
V-X |
Deák Rodica Ercsey Etelka
|
Nemzetközi rajzverseny Németország |
39 |
November |
Rendhagyó tudományóra |
XI.B |
Ercsey Etelka Dvorácsek Ágoston |
Könyvtár |
40 |
November |
Rendhagyó zeneóra |
X.B-XI.B |
Ercsey Etelka Kelemen Ferenc |
Könyvtár |
41 |
November 21 |
Mesevetélkedő |
I.- IV. |
Tomai Gyöngyi |
Osztályterem |
42 |
November 28 |
Zilele „Liviu Rebreanu” |
Elevii de liceu |
Bardi Margareta Popa Ana-Maria Sabău Monica Tiutiu Grațiela |
Centrul Cultural municipal „Liviu Rebreanu” Aiud |
43 |
November 29 |
Fehér megye VIII. osztályainak találkozása |
VIII |
Fodor Katalin Fodor Elemér Bartha Melinda |
Kollégium |
44 |
December |
Mikulásvárás és buli |
Előkészítő-IV. |
Tanítók |
Díszterem-osztályterem |
45 |
December 6 |
Előadás |
X B |
Bartha Melinda |
Díszterem |
46 |
December 10 |
Elemi+óvoda közös tevékenység |
III.- IV. óvodások |
Simon Edit Tomai Gyöngyi |
|
47 |
17 decembrie |
Noi umblăm să colindăm |
V-VIII |
Catedra de lb. română |
Primăria municipiului Aiud |
48 |
December 17 |
Adventi csendes nap |
V-VIII
|
Kónya Tibor Vallástanárok |
Díszterem |
49 |
December |
Colinde în limba engleză |
I-IV |
Fodor Elemér Gábor Ella Kerekes Erika |
Díszterem |
50 |
December |
Kántálás |
Óvodások
|
Óvónők |
Néptanács |
51
|
December 17 |
Menjünk mi is Betlehembe-karácsonyi műsor |
Elemi 5. 9. |
Vallástanárok tanítók |
Díszterem, osztályterem |
52 |
Január 20-24 |
Ifjúsági imahét |
IX-XII |
Kónya Tibor |
Díszterem |
53 |
Február 4-8 |
Cserkész-sítábor |
Cserkészek |
Kónya Tibor |
Madarasi Hargita |
54 |
15 ianuarie |
Să ne amintim de Mihai Eminescu |
Elevii de gimnaziu și liceu |
Catedra de lb. română |
Biblioteca școlii |
55 |
Január 21 |
Anyanyelvi vetélkedő |
5-8. oszt. |
Gáspár Katalin Gábor Ella |
Könyvtár
|
56 |
Január 29
|
Szalagavató
|
XI-XII oszt.
|
XI. és XII.-es osztályfőnökök
|
Díszterem
|
57 |
Február |
Farsang az óvodában |
óvodások |
óvónők |
Díszterem |
58 |
Február |
Itt a farsang, áll a bál- farsangi népszokások |
Előkészítő-I.-II.-III.-IV. oszt. |
Tanítók |
Osztályterem |
59 |
Február 14 |
Balint-napi postaláda |
9-12 |
Bartha Melinda és DT |
Kollégium
|
60 |
Február 14 |
Valentine’s Day |
IX - XII |
Fodor Elemér Gábor Ella Kerekes Erika |
|
61 |
Februarie 14 |
Concurs de recitări- poezie de dragoste și concurs de eseuri „Muzica inimii” |
Elevii de liceu |
Popa Ana-Maria Sabău Monica Ercsey Etelka
|
Biblioteca școlii |
62 |
Február 25 |
Elemi+óvoda Közös tevékenysége |
II.+ óvoda |
Mester Ágnes |
|
63 |
Február 28 |
Farsang |
5-8 |
osztályfőnökök |
Díszterem |
64 |
Február 27 |
Bethlen-bál |
12. |
Szőcs Ildikó, Turzai Melánia Turzai Ildikó, Gábor Ella, Krizbai Jenő |
,,Georgia” Étterem |
65 |
Március 15 |
A világ magyarjainak Nemzeti Ünnepe |
7.
|
Lázár Emőke, Szabó Erzsébet osztályfőnökök |
Vártemplom |
66 |
Március |
Francofonia Napja |
9-12. |
Szabó Hajnal |
Díszterem
|
67 |
Március |
A Sapientia, EMTE által szervezett „Laborkukac” nevű verseny
|
Cl. XI A |
László Enikő
|
Csíkszereda |
68 |
Március 20 – 22 |
CSELEN Cserkész Lelki Napok |
IV-XII |
Kónya Tibor, Borbándi András
|
Díszterem Osztályter- mek, elemi
|
69 |
Március 21 |
Versmondó verseny |
5-8.oszt. |
Fodor Katalin Gáspár Katalin Fodor Brigitta |
Könyvtár |
70 |
Április 5-9
|
Ima-esték |
IX-XII
|
Kónya Tibor
|
Cserkészterem |
71 |
Április 18-22 |
,,Iskola másként,,
|
0-12 |
Bartha Melinda, osztályfőnökök,óvónők,tanítók DT
|
|
72 |
Április |
Föld napja |
Óvoda |
Óvónők
|
|
73 |
Április |
„Teleki Virag”, természetvédelmi vetélkedő, tábor |
Cl. X A, XII A |
László Enikő Dvoracsek Augustin |
TOK, Szováta |
74 |
Április |
,,Tornyai Sándor” fizika verseny |
X.A-XI.A. |
Dvorácsek Ágoston |
Hódmezővá- sárhely |
75 |
Április |
,,Hauer Erich” fizika verseny |
IX.A. |
Dvorácsek Ágoston Vass István |
Déva |
76 |
Április |
„Protectia civila” nevű verseny |
Cl. IX A, X A, XI A
|
Vass István |
Enyed |
77 |
Május 6 |
Versmondó verseny |
9-12. |
Fodor Katalin Gábor Ella Kerekes Erika Fodor Brigitta |
Könyvtár |
78 |
Május |
Irodalmi kreativitás verseny |
9-12 |
Fodor Katalin+ DT |
|
79 |
Május |
Concurs Scrabble în limba Franceză
|
IX - XII |
Szabó Hajnal |
|
80 |
Május |
Anyák- napi műsor |
Előkészítő-I.-II.-III.-IV. oszt. Óvodások |
Tanítók, óvónők |
Óvodai színpad, osztályterem |
81 |
9 mai |
Festivalul internațional Lucian Blaga -Laudă semințelor- |
Elevii de gimnaziu și liceu |
Catedra de lb. română |
Sebeș -Lancrăm |
82 |
Május |
„Sanitarii priceputi” elsősegélynyújtás verseny |
Cl. IX A, X A, XI A
|
László Enikő |
Nagyenyed |
83 |
Május |
”Copilul şi natura”, megyeközti Környezetvédelmi vetélkedő |
Cl. IX A, X A, XI A
|
Vass Istvan |
Motru |
84 |
Május |
”Valorile copilăriei”, nemzetközi környezetvédelmi vetélkedő |
Cl. IX A, X A, XI A
|
Vass Istvan |
Paşcani |
85 |
Május |
A csillagos égbolt |
V -XII |
a matek katedra tagjai |
Kolozsvár csillagvizsgáló központ |
86 |
Május 14 |
Elemi+óvoda Közös tevékenysége |
III.o+ óvodások |
Simon Edit |
|
87 |
Június 4 |
Ballagás |
11, 12 |
Turzai Melánia Turzai Ildikó,Gábor Ella Krizbai Jenő,Lőrincz Ildikó, Bartha Melinda, Szabó Hajnal |
Tornakert, Vártemplom |
88 |
Június 1 |
Gyermeknap |
Óvodások Előkészítő-IV. + IX.B-X.B. |
Bartha Melinda, óvónők, tanítók |
Tornakert |
89 |
Június |
Sportnap |
V-VIII és IX-XII |
Testnevelés katedra |
Tornakert |
90 |
10 iunie |
Concurs de eseuri- Primăria și comunitatea locală Aiud |
Elevii de gimnaziu și liceu |
Bardi Margareta Popa Ana-Maria Sabău Monica Tiutiu Grațiela |
Primăria municipiului Aiud |
91 |
Június 16. |
VIII. osztályok ballagása |
7-8 |
Bartha Melinda Fodor Katalin Fodor Elemér Szabó Erzsébet Lázár Emőke |
Díszterem |
92 |
Június 23. |
Tornavizsga |
az egész iskola |
Testnevelés katedra |
Tornakert |
93 |
Június |
Év végi kirándulások |
0.-I.-II.-III.-IV: |
Tanítók |
|
94 |
Június |
Évzáró műsorok |
0.-I.-II.-III.-IV. |
Tanítók |
Díszterem |
95 |
Június 24 |
Tanévzáró ünnepély |
Tanévzáró |
Szőcs Ildikó, Bartha Melinda |
Tornakert |