Bethlen Gábor Kollégium
515200 Aiud-Nagyenyed | Str.Bethlen Gábor Nr.1. | Email: bgk@bethlengabor.ro

tevekenysekek_2015-2016

Sorsz.

Időpont

Tevékenység

Kiket érint?

Felelős

Helyszín

 

1

Szept.

11-12-13

Közösségépítő kirándulás

Az iskola

munkaközös-

sége

Szőcs Ildikó

Bartha Melinda

 

Szováta

2

Szept.

14.

Tanévnyitó

0-12.

Turzai Melánia

Kónya Tibor

Vártemplom

3

Szept.

17-18-19-20

Soltvadkert-i vendégszereplés,

utazás

5-8. oszt.

pedagógusok

Turzai Melánia

Kónya Tibor

Soltvadkert

4

Szept.

25

Kirándulás a Fehér megyei szórványba

 

líceum

Fodor Brigitta+Rákoczi szövetség

 

5

Szept.

30

A népmese napja

 

óvoda-VI.o

Ferencz E.,Molnár Gál S.,Nagy M.,Tomai Gy.,Simon E.,Gáspár K.,Ercsey Etelka

Könyvtár

6

Október

 3

Természetvédelmi vetélkedő „Xantus Janos” (Pădurea Făget, Cluj)

7 A

Dvorácsek Ágoston

Kolozsvár

7

Október

5

 

Állatok Világnapja

Óvoda-elők.-I.-II.

Szakács Mária, Szakács Ildikó, Daróczi Réka, Mester Ágnes

 

8

Október

5

Ziua internationala a educatiei

Az iskola nevelő testülete

Szőcs Ildikó

Bartha Melinda

Gábor Ella

 

9

Október

6

Versmondó gólyák bemutatkozása

Történelmi megemlékezés

9. oszt.

 

Turzai Melánia

Fodor Brigitta

Krizbai Jenő

 

Könyvtár

10

Október

9

             A holokauszt napja

10.oszt.

Kónya Mária

Krizbai Jenő

 

Könyvtár

 

11

Október

10

,,Dalos pacsirta’ ének és néptáncvetélkedő

 

cserkészek

Kónya Tibor

Marosszentgyörgy

 

12

Október

Francia Napok

 

IX - XII

Szabó Hajnal

 

 

 

13

 

Október

,,Vakációs élményeim” képeslapkészítés

 

 

V-VIII

             Deák Rodica

Ercsey Etelka

 

Könyvtár

14

Október

 8 - 12

Baár-Madas testvériskola látogatása

IX-XI

Lőrincz Ildikó

Turzai Ildikó

Lőrincz Helga

Nagyenyed

15

Október

9

Gólyabál

IX és XII.

Turzai Ildikó

Gábor Ella

Krizbai Jenő

Kultúrház

16

 

Október

 

A  matematika  és  a  művészetek

 

 

V.A,V.B

VI.A

 

            Szabó Erzsébet

 

       Osztályterem

17

 

Október

14

 

Mese- és balladamondó, balladaéneklő verseny

-          megyei szakasz

 

 

V-XII

 

Fodor Katalin

Fodor Brigitta

Gáspár Katalin

 

Könyvtár

 

18

 

Október

17

 

 

 Cserkészportya

 

cserkészek

 

            Rajvezetők

 

19

Október

 16-20

Diákolimpia

 

Líceum

          Kerekes Ferenc

          Tályai Stefánia

 

Kolozsvár

 

20

Október

,,Vakációs élményeim” rajzprojekt-képeslap

 

V-VIII

Ercsey Etelka

Deák Rodica

Könyvtár

 

 

Gloria Victis 1956-os emlékünnepség

 

X.

Józsa Gabriella

A Rákóczi Szövetség

 

Budapest

21

Október

 

22

 

Okt.22

 

Elemi+Óvoda közös tev.

 

I.o+óvoda

 

Daróczi Réka

 

 

 

 

 

 

23

Október 24

Mese-és balladamondó verseny

5-8. oszt.

9-12.oszt.

Gáspár Katalin

Fodor Katalin

Fodor Brigitta

Könyvtár

24

Október

25-27

Gyomaendrődi vendégfellépés

5-8

 

Kónya Tibor

Szőcs Ildikó

 

25

Október

31

A Természet Világa (folyóirat) által meghirdetett diáktudományos munkák versenye

Tavalyi végzősök

 

 

Dvoracsek Agoston

 

 

Budapest

26

Október

30

 

Halloween

V - VIII

Fodor Elemér

Gábor Ella

Kerekes  Erika

Deák Rodica

Inter Art

27

 Október

30

 

Reformációi megemlékezés

 

Rajzkiállítás

IX-XII

Lőrincz Ildikó

Lázár Emőke

Deák Rodica

 

Osztálytermek, díszterem

28

November

       3

Magyar Tudományok Napja, előadás  

Cl. IX A, X A, XI A

 

Enyed

Szőcs Ildikó

 

 

29

 

November

7

Kollégiumi sportfotó kiállítás

IX-XII képzős osztályok

 

Testnevelés katedra +

IX. A

Tornacsarnok

30

November

6-8

Pentaktív

IV-XII

Kónya T., Kónya Gy.., Zudor Mezei L., Zudor Mezei Á., Molnár-Gál S., Lázár D.

 konviktus, cserkészterem, osztálytermek, tornaterem

31

November 9

“ Bölcs Diákok Országos Vetélkedőjének” kezdete

 

 

11. osztályos diákok

Krizbai Jenő

A kollégium informatika terme

 

32

November 12

Könyvtári vetélkedő

5-8. oszt.

Gáspár Katalin

Ercsey Etelka

 

 

Könyvtár

33

November

13-15

Magyar pedagógusok konferenciája Szórvány-nap

Bethlen nap

 

 

Képzősök

 

Lőrincz Helga

Turzai Melánia

 

34

November

Színházlátogatás

 

Előkészítő – IV.

Tanítók

Kolozsvár

 

 

 

 

 

 

 

35

 

 

November

 

Cabri 3D

 

 

V-VIII

 

László László

 

informatika labor

 

36

November 20-22

 

Középiskolások Hosszú Hétvégéje

 

XII

Osztályfőnökök

Bartha Melinda

Kolozsvár

 

37

 

 November

22

Cangurul lingvistic

IX-XII

Popa Ana-Maria

Mariș Anca

Tiutiu Grațiela

Ercsey Etelka

 

 

Biblioteca liceului

 

38

November

Colour my dreams

V-X

Deák Rodica

Ercsey Etelka

 

Nemzetközi rajzverseny

Németország

39

November

 

Rendhagyó tudományóra

XI.B

Ercsey Etelka

Dvorácsek Ágoston

 

Könyvtár

40

November

Rendhagyó zeneóra

X.B-XI.B

Ercsey Etelka

Kelemen Ferenc

 

Könyvtár

41

November 21

Mesevetélkedő

I.- IV.

Tomai Gyöngyi

Osztályterem

42

 November

28

Zilele „Liviu Rebreanu”

Elevii de liceu

Bardi Margareta

Popa Ana-Maria

Sabău Monica

Tiutiu Grațiela

Centrul Cultural municipal

„Liviu Rebreanu” Aiud

43

November

29

Fehér megye VIII. osztályainak találkozása

VIII

Fodor Katalin

Fodor Elemér

Bartha Melinda

Kollégium

 

44

December

Mikulásvárás és buli

Előkészítő-IV.

Tanítók

Díszterem-osztályterem

45

December

 6

Előadás

X B

Bartha Melinda

Díszterem

46

December

10

Elemi+óvoda

közös tevékenység

     III.- IV.

    óvodások

Simon Edit

Tomai Gyöngyi

 

 

 

 

47

17 decembrie

Noi umblăm să colindăm

V-VIII

Catedra de lb. română

Primăria municipiului Aiud

48

December 17

Adventi csendes nap

V-VIII

 

Kónya Tibor

Vallástanárok

Díszterem

49

December

Colinde în limba engleză

 I-IV

Fodor Elemér

Gábor Ella

Kerekes Erika

Díszterem

50

December

Kántálás

Óvodások

 

Óvónők

Néptanács

51

 

December

17

Menjünk mi is Betlehembe-karácsonyi műsor

Elemi 5. 9.

Vallástanárok

tanítók

Díszterem, osztályterem

52

Január

 20-24

Ifjúsági imahét

IX-XII

Kónya Tibor

Díszterem

53

Február

 4-8

Cserkész-sítábor

Cserkészek

Kónya Tibor

Madarasi Hargita

54

15 ianuarie

Să ne amintim de Mihai Eminescu

Elevii de gimnaziu și liceu

Catedra de lb. română

Biblioteca școlii

55

Január

 21

Anyanyelvi vetélkedő

5-8. oszt.

Gáspár Katalin

Gábor Ella

Könyvtár

 

 

56

 

Január

 29

 

 

Szalagavató

 

 

XI-XII oszt.

 

 

XI. és XII.-es osztályfőnökök

 

 

Díszterem

 

 

57

 

Február

 

Farsang az óvodában

 

óvodások

 

óvónők

 

Díszterem

58

Február

Itt a farsang, áll a bál- farsangi népszokások

Előkészítő-I.-II.-III.-IV. oszt.

Tanítók

Osztályterem

59

Február

14

Balint-napi postaláda

9-12

Bartha Melinda és DT

Kollégium

 

60

Február

 14

Valentine’s Day

IX - XII

Fodor Elemér

Gábor Ella

Kerekes Erika

 

 

61

Februarie

14

Concurs de recitări- poezie de dragoste și concurs de eseuri „Muzica inimii”

Elevii de liceu

Popa Ana-Maria

Sabău Monica

Ercsey Etelka

 

Biblioteca școlii

62

 

Február

25

Elemi+óvoda

Közös tevékenysége

 

II.+

óvoda

 

              Mester Ágnes

 

63

Február

28

Farsang

5-8

osztályfőnökök

Díszterem

64

Február

27

Bethlen-bál

12.

Szőcs Ildikó, Turzai Melánia

Turzai Ildikó,

Gábor Ella,

Krizbai Jenő

,,Georgia”

Étterem

65

Március

 15

A világ magyarjainak Nemzeti Ünnepe

7.

 

Lázár Emőke, Szabó Erzsébet

         osztályfőnökök

Vártemplom

66

Március

Francofonia Napja

9-12.

Szabó Hajnal

Díszterem

 

 

67

 

Március

A Sapientia, EMTE által szervezett „Laborkukac” nevű verseny

 

 

Cl. XI A

 

László Enikő

 

 

Csíkszereda

68

 Március

20 – 22

CSELEN

Cserkész Lelki Napok

IV-XII

Kónya Tibor,

Borbándi András

 

 

 

 

   Díszterem

Osztályter-

mek, elemi

 

69

Március

21

Versmondó verseny

5-8.oszt.

Fodor Katalin

Gáspár Katalin

Fodor Brigitta

Könyvtár

70

Április

5-9

 

Ima-esték

IX-XII

 

Kónya Tibor

 

Cserkészterem

71

Április

18-22

,,Iskola másként,,

 

0-12

Bartha Melinda,

osztályfőnökök,óvónők,tanítók

DT

 

 

72

Április

Föld napja

Óvoda

Óvónők

 

 

73

 

Április

„Teleki Virag”, természetvédelmi vetélkedő, tábor

Cl. X A,  XII A

László Enikő

Dvoracsek Augustin

TOK, Szováta

74

Április

,,Tornyai Sándor” fizika verseny

X.A-XI.A.

Dvorácsek Ágoston

Hódmezővá-

sárhely

75

Április

,,Hauer Erich” fizika verseny

IX.A.

Dvorácsek Ágoston

Vass István

Déva

76

Április

„Protectia civila” nevű verseny

Cl. IX A, X A, XI A

 

Vass István

Enyed

77

Május

6

Versmondó verseny

9-12.

Fodor Katalin

Gábor Ella

Kerekes Erika

Fodor Brigitta

Könyvtár

78

Május

Irodalmi kreativitás verseny

9-12

Fodor Katalin+ DT

 

79

      Május

Concurs Scrabble în limba Franceză

 

IX - XII

Szabó Hajnal

 

80

Május

Anyák- napi műsor

Előkészítő-I.-II.-III.-IV. oszt.

Óvodások

Tanítók,

óvónők

Óvodai színpad, osztályterem

81

9 mai

Festivalul internațional Lucian Blaga -Laudă semințelor-

Elevii de gimnaziu și liceu

Catedra de lb. română

Sebeș -Lancrăm

82

 

Május

„Sanitarii priceputi” elsősegélynyújtás verseny

Cl. IX A, X A, XI A

 

László Enikő

 

Nagyenyed

83

 

Május

”Copilul şi natura”, megyeközti Környezetvédelmi vetélkedő

Cl. IX A, X A, XI A

 

Vass Istvan

Motru

84

Május

”Valorile copilăriei”, nemzetközi környezetvédelmi vetélkedő

Cl. IX A, X A, XI A

 

Vass Istvan

Paşcani

 

85

 

Május

 

A csillagos égbolt

 

V -XII

a matek katedra

tagjai

Kolozsvár

csillagvizsgáló központ

 

86

 

Május 14

Elemi+óvoda

Közös tevékenysége

 

III.o+

óvodások

 

Simon Edit

 

87

Június 4

Ballagás

11, 12

Turzai Melánia

Turzai Ildikó,Gábor Ella

Krizbai Jenő,Lőrincz Ildikó,

Bartha Melinda, Szabó Hajnal

Tornakert, Vártemplom

88

Június 1

Gyermeknap

Óvodások

Előkészítő-IV. + IX.B-X.B.

Bartha Melinda,

óvónők,

tanítók

Tornakert

89

Június

 Sportnap

V-VIII és IX-XII

Testnevelés katedra

Tornakert

90

10 iunie

Concurs de eseuri- Primăria și comunitatea locală Aiud

Elevii de gimnaziu și liceu

Bardi Margareta

Popa Ana-Maria

Sabău Monica Tiutiu Grațiela

Primăria municipiului Aiud

91

Június 16.

VIII. osztályok  ballagása

7-8

Bartha Melinda

Fodor Katalin

Fodor Elemér

Szabó Erzsébet

Lázár Emőke

Díszterem

92

Június 23.

Tornavizsga

az egész iskola

Testnevelés katedra

Tornakert

93

Június

Év végi kirándulások

0.-I.-II.-III.-IV:

Tanítók

 

94

Június

Évzáró műsorok

0.-I.-II.-III.-IV.

Tanítók

Díszterem

95

Június

 24

Tanévzáró ünnepély

Tanévzáró

Szőcs Ildikó,

Bartha Melinda

Tornakert